Güzin Öztürk

BİYOGRAFİ

Gediz/Kütahya’da doğdu. Sakin ve hayal kurmayı seven bir çocuktu. İlk düzyazılarını ve şiirlerini lise yıllarında yazdı. Yazma heyecanı ve isteği, Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okurken de devam etti. Üniversite bittikten sonra avukatlığı sırasında da yazdı. Ama yazdıklarını kimseyle paylaşmadı. Sonrasında, serin bir kasım sabahı anne oldu. Oğlunun hayatına girmesiyle çocuklar için yazma isteği canlandı. İlk romanı Kuş olsam Evime Uçsam adlı dosyayla 2015 Tudem Edebiyat Birincilik Ödülü’nü aldı. Çocuklarla başka türlü bir hayatın mümkün olduğuna, çocukların dünyayı kurtaracağına ve yazarken daha iyi bir insan olduğuna inanıyor. Umutla, heyecanla çocuklar için yazmaya devam ediyor.

Güzin Öztürk'le"Benim için Barış Demek"

Kuş Olsam Evime Uçsam isimli kitabın temel alındığı, savaşın ve mülteci olmanın hissettirdiği “zorlu” duygular üzerine çeşitli manevi kazanımlar elde etmeye yönelik bir yaratıcı pano çalışması ve bunu takip eden bir söyleşi.

PDF İNDİR

"Kuş Olsam Evime Uçsam"ı İzmir Life dergisinde yazan Elif Aydogdu, kitabın her yaştan okura hitap ettiğini belirtiyor.

"Kitapta benim adına 'saygılı' dediğim dil bütün göçenlere, yitip gidenlere, gidip de dönemeyenlere adeta 'hürmetle' ama sessizce el veriyor."

KİTAPLAR

Tumpatumpa Sakın Kaybolma

Güzin Öztürk

TUDEM EDEBİYAT

Kayıp Kapının Anahtarı

Güzin Öztürk

TUDEM EDEBİYAT

Ben Bir Hayaletim

Güzin Öztürk

TUDEM EDEBİYAT

Kuş Olsam Evime Uçsam

Güzin Öztürk

TUDEM EDEBİYAT