Beyza Akyüz

BİYOGRAFİ

Kayısı zamanı, Bolu’da doğdu. Alman Filolojisi okudu. Bitirme tezini karşılaştırmalı çocuk edebiyatı üzerine hazırladı. TRT’de editör ve danışman olarak çalıştı. Küçük Hezarfen, Canım Kardeşim, Çelebi ve Laklak, Çomar, Tomar, Kömür gibi sevilen çizgi filmlerin senaristi. Tutkulu bir hikâye toplayıcısı ve anlatıcısı. Her yaştan dinleyiciye, bin bir çeşit mekânda “Şifâhen Masallar” anlatıyor. Zeytin yemeyi çok seven kedisi Sunnyboy ile Çengelköy’de, tepedeki rüzgârlı evde yaşarken gördüğü rüyaları, toz gibi savrulurken yaşadığı masalları yazmaya devam ediyor.

Beyza Akyüz'le“Şifâhen Masallar”

Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirdiği “Şifâhen Masallar” isimli masal geceleriyle tanınan Beyza Akyüz’ün, çocuklar için kaleme aldığı “Uçan Fare ile Hayalet Hayri”nin serüvenlerinden yola çıkarak tasarladığı eğlenceli bir masal anlatısı.

PDF İNDİR

Beyza Akyüz'le"Çizgi Film Atölyesi"

Beyza Akyüz’ün, Avustralyalı sanatçı Shaun Tan’in Desen Yayınları tarafından yayımlanan kitaplarında yer alan sıra dışı karakterlerden esinlenerek tasarladığı interaktif bir çizgi film atölyesi.

PDF İNDİR

KİTAPLAR

Uçan Fare ile Hayalet Hayri 2: Karla Karışık Olaylar

Beyza Akyüz

TUDEM EDEBİYAT

Uçan Fare ile Hayalet Hayri 1: Karşılaşma

Beyza Akyüz

TUDEM EDEBİYAT