Seran Demiral

BİYOGRAFİ

1989 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 2007’de Kadıköy Anadolu Lisesi’nden, 2011’de Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun oldu. 2005’te Münzevi, 2007’de Hissizleşme, 2014’te de görme engelli gençlerin hayatını konu eden Parmak Uçları isimli eserleri yayımlandı. ''Filozof Çocuklar Kulübü'' adlı dört kitaplık serinin yeniden düzenlenmesiyle ''Kafası Karışıklar'' ortaya çıktı. Aynı zamanda bilimkurgu ve distopya gibi türlerde yazmayı sürdüren Demiral’ın Hayat Üretim Merkezi isminde bir bilimkurgu romanı ve çeşitli antolojilerde yayımlanmış öyküleri vardır. Kurgu yazarlığının yanı sıra, Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji bölümünde doktora eğitimine devam etmekte, yaşamını çocuklarla güzelleştirmekte ve başka hayatların olanaklarını çocuklarla aramaktadır.

Seran Demiral'la"İçinizdeki Müziğe Kulak Verin"

Anneanneden toruna, üç farklı kuşağı müziğin birleştirici gücüyle buluşturan Likya’nın Şarkısı’yla ilişkilendirilmiş etkileşimli bir müzikal söyleşi.

PDF İNDİR

Seran Demiral’la“Engelleri Aşmak”

Parmak Uçları isimli gençlik romanı esas alınarak, çeşitli sorular ve önermeler eşliğinde, öğrencileri engellilik kavramı üzerine düşündürmeye dayalı interaktif bir tartışma oturumu.

PDF İNDİR

KİTAPLAR

Benden Bize - "Kafası Karışıklar"

Seran Demiral

TUDEM EDEBİYAT

Hatırla

Seran Demiral

TUDEM EDEBİYAT

Likya'nın Şarkısı

Seran Demiral

TUDEM EDEBİYAT

Parmak Uçları

Seran Demiral

TUDEM EDEBİYAT