Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 
 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 
 

Yayıncılıktaki otuz beşinci yılımızın gururuyla karşıladığımız ocak ayı, oldukça yoğun geçti. Ülkemizin farklı bölgelerinde düzenlenen fuarlar, okul etkinlikleri ve Tudem Kitabevleri "Cumartesi Buluşmaları"nda çocuk, genç, yetişkin, her yaştan okurla bir araya geldik. Şubat ajandamız da yeni kitaplar ve buluşmalarla dolu. Bu ay Merzifon, Artvin, Samsun ve Ankara'nın kitap coşkusuna ortak olacağız. Eğitim dünyasının nabzını tutan "Eğitimde Değişim Konferansı" ve sektöründe Türkiye'nin en büyük fuarı olan İstanbul Kırtasiye ve Ofis Fuarı da şubat ajandamızın önemli başlıkları arasında yer alıyor. Ve tabii ki yeni kitaplar, yeni keşifler... Edebiyatın birleştirici gücüyle güzel haberler ve yeni bültenlerde görüşmek üzere...

 

 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 
 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 
 

Tudem Yayın Grubu’ndan triatlon sporunun genç yeteneklerine destek

Tudem Yayın Grubu, 2017 yılından bu yana desteklediği Mavi Karga Spor Kulübü’nün yeni kurulan altyapı takımına da sponsor oldu. Mavi Karga Spor Kulübü'nün minikler, yıldızlar ve genç takımlarındaki sporcular, bu yılki triatlon, duatlon ve aquatlon şampiyonalarında Tudem Yayın Grubu sponsorluğunda madalya ve kupa mücadelesi verecek. Devamı...

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 

Ocak ayında her yaştan okur Tudem kitabevlerine koştu

Tudem Yayın Grubu'nun, yazarları ve çizerleriyle okurlarını bir araya getirmek için yıl boyunca gerçekleştirdiği okul etkinliklerini, kitap fuarı imza programlarını ve kültür merkezi söyleşilerini beğeniyle takip edip bu tür buluşmalara bizzat katılmak isteyen okurları için özel olarak başlattığı “Cumartesi Buluşmaları” ocak ayında da renkli bir program seçkisi sundu.

Tudem'in sevilen yazarları ve çizerleri her cumartesi, 14.00-16.00 saatleri arasında İstanbul Beşiktaş ve Kadıköy, Ankara Kızılay ve İzmir Alsancak'taki Tudem Kitabevlerinde okurlarıyla bir araya gelip kitaplarını imzaladı. Kendilerine ve sevdiklerine imzalı kitap armağan etmek isteyen okurların büyük ilgi gösterdiği imza günü programları renkli paylaşımlara ve duygusal anlara tanıklık etti. Yepyeni etkinliklerle Tudem kitabevlerinde buluşmak dileğiyle.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 

Tudem Yayın Grubu, ocak ayı fuarlarında okurlarla buluştu 

Tudem Yayın Grubu, hayatın farklı renkleri, sözcüklerin büyüsü ve edebiyatın gücüyle Türkiye'nin dört bir yanında düzenlenen kitap fuarlarında kitapseverlerle buluşmaya devam ediyor. 

Ocak ayında, sevilen Tudem yazarları, Çukurova 12. Kitap Fuarı, İstanbul 1. Kitap Fuarı ve Tepe Nautilus 12. Mini Kitap Şenliği'nde okurlarıyla bir araya geldi.

Tudem Yayın Grubu bünyesindeki Tudem Edebiyat, Uçanbalık, Delidolu ve Desen markalarının her yaştan okura hitap eden kitaplarının yanı sıra, Tudem Eğitim ve BlokTest'in müfredata göre güncellenen yeni kaynak kitapları da fuarlarda öğrenciler, eğitimciler ve veliler tarafından tercih edildi.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 

Prof. Dr. Sedat Sever, 5. İzmir Çocuk Edebiyatı Günleri'ne konuk oldu

Çocuk edebiyatı alanındaki nitelikli yayınları ve çalışmalarıyla tanınan Tudem Yayın Grubu, bu yıl beşincisi düzenlenen Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Günleri'ne katıldı. Geçtiğimiz aylarda Tudem'in okurlarla buluşturduğu Sanatsal Uyaranlarla Dil Eğitimi kitabının yazarı Prof. Dr. Sedat Sever de 5. İzmir Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Günleri'nin konukları arasındaydı. Prof. Dr. Sever, "Çocuk Okur, Büyük Düşünür" adlı etkinlikte ebeveynlere ve eğitimcilere, çocuklara okuma kültürü kazandırma konusunda yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 

18. Geleneksel Eğitim Sempozyumu'nda Tudem Yayın Grubu'na yoğun ilgi

Eğitim ve kültür yayıncılığındaki gelişmeleri yakından takip eden Tudem Yayın Grubu, 30 Ocak-1 Şubat tarihleri arasında, Türkiye Özel Okullar Derneği tarafından bu yıl on sekizincisi düzenlenen Geleneksel Eğitim Sempozyumu’na katıldı.

Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce eğitimciyi, idareciyi ve sektör uzmanını bir araya getiren ve eğitim-öğretim hayatının nabzını tutan sempozyumun katılımcıları, Tudem Yayın Grubu’nun özgün ve nitelikli yayınlarının sergilendiği standa yoğun ilgi gösterdi. 

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 

Karne sevinci, kitap kokusuna karıştı…

Yarıyıl tatilini kitapların renkli dünyasında geçirmek isteyen öğrenciler, 15 gün boyunca, İstanbul Beşiktaş, İstanbul Kadıköy, Ankara Kızılay ve İzmir Alsancak'taki Tudem Kitabevlerinin yolunu tuttu. Huzurlu bir ortamda, keyifli bir alışveriş deneyimi sunan Tudem Kitabevleri, deyim yerindeyse her yaştan okurlarla dolup taştı! “Cumartesi Buluşmaları” kapsamında sevdikleri yazarlar ve çizerlerle tanışıp kitap imzalatma fırsatı da bulan öğrenciler, edebiyatla iç içe, coşku dolu tatil anıları biriktirdi.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 

Gençler, hayata bir de yetişkinlerin gözünden bakmayı denediler…

Sevilen yazarlarımızdan Suzan Geridönmez, geçtiğimiz haftalarda, Silivri Odak Okulları ortaokul öğrencilerinin katılımıyla, esin verici bir sorgulayıcı düşünme çalışması gerçekleştirdi.

Yazar, çevirmen, yayıncı, kütüphaneci kimlikleriyle edebiyatın her alanında faaliyet gösteren Geridönmez’in, Ama Bu Çocuk Defolu! kitabından yola çıkarak tasarladığı “Sipariş Çocuk Olur mu?” etkinliğine katılan öğrenciler, yetişkinlerin dünyasını kavramaya ve anlamlandırmaya çalışarak, eleştirel düşünme becerilerini geliştirdiler. Kendilerine yöneltilen sorulara olgunlukla yanıt veren gençler, karşılıklı etkileşime ve empatiye dayalı, ufuk açıcı bir sorgulayıcı düşünme etkinliğine katılma deneyimi yaşadılar.

 

 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 
 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 
 

Beşiktaş Kitabevi Sorumlumuz Binnur Erdem sizin için seçti:

Tavşandan çiçekçi, inekten kitapçı olmaz!

Fransız yazar Nastasia Rugani’nin kaleme aldığı Böcek Tamircisi kitabından bahsetmek istiyorum size. Yazar, kitapta benim de çok önem verdiğim bir konuya değinmiş. Günümüzde hâlâ büyük bir problem olan ancak “hâlâ” görmezden gelinen toplumsal cinsiyet konusu. Erkeklerin yaptığı her işi kadınlar yapamaz. Yani, kitapta da geçtiği gibi “Tavşandan çiçekçi, inekten kitapçı olmaz!” Öyle bir olur ki! Geçmişten günümüze kadar gelen toplumsal baskı, kız çocuklarına hep erkeklerin yapabileceği işleri yapmamalarını gerektiğini öğretti. "Kızlar futbol oynamaz, kızlar inşaatçı olamaz, kızlar ağırlık kaldıramaz, kızlar şoförlük yapamaz"; kısacası hayalini kurduğumuz birçok şeyi yapamayız erkeklere göre. Hayal kurmamızı istemiyorlar. Buradan kız çocuklarına sesleniyorum. Hayal kurmaktan asla vazgeçmeyin! Her ne olmak istiyorsanız, kim ne derse desin hayallerinizin peşinden koşun. Sizi durdurmaya çalışan o olumsuz cümlelerin kurulmasına izin vermeyin.

Nastasia Rugani de Böcek Tamircisi kitabında bu konuyu çocuklara ve hatta yetişkinlere –ki esas anlatılması gereken kişiler yetişkinler– öyle tatlı, öyle yumuşak bir dille anlatmış ki hayran olmamak elde değil. Kitaptan biraz bahsedecek olursam, Nok ve Lulu’nun böcek tamircisi olan babalarının emekliye ayrılma zamanı gelmiştir. İlk insandan bu yana böcek tamircisi sıfatının babadan erkek çocuğa geçtiği söylendiği için bu görevi devralacak kişi de Nok’tur. Ancak ortada kocaman bir problem vardır; Nok böceklerden çok korkar. Onların kanatlarını ve kabuklarını tamir etmek bir yana, böceklere yaklaşamaz bile. Kız kardeşi Lulu ise böcekleri çok sever onlarla konuşmaya, şekillerini incelemeye bayılır. Öyle ki bütün vaktini böceklerle geçirebilir. Peki, kız çocuktan böcek tamircisi olur mu? Lulu’nun babasına göre hayır, kesinlikle olmaz! Nok ve Lulu babalarına karşı nasıl bir yol izleyeceklerdir? Peki ya böcekler sizce bu işe ne diyecektir? İki kardeş, birbirlerine yardım ederek toplumsal rollerin yıkılabileceğini biz yetişkinlere gösteriyorlar.                   

 

 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 

ORMANDA ALFABE

A'dan Z'ye keyifli bir öykü! Sıradışı tasarımıyla dikkat çeken Ormanda Alfabe, minik okurlarını ormanda keşfe çıkarıyor. Eğlenceli bir oyun eşliğinde alfabeyi öğrenen çocuklar, yeni kelimelerle tanışıyor.

 

 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 


"Okuma Üzerine Yakın Okumalar"

Mehmet Atilla, Okuma Üzerine Yakın OkumalarVarlık Dergisi'nde değerlendirdi. 

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 


"Gazetecilik: Bu iş siniklere göre değil"

Emek Erez, Bu İş Siniklere Göre Değil'i gazeteduvar.com'da inceledi. 

 
 

• Serdar Yıldız, Şikeste'yi bilimkurgukulubu.com'a yazdı: "Nobel ödüllü bir bilimkurgu"

• Uygar Özdemir, Gevişgetirenler Zamanı'kayiprihtim.com için inceledi: "Bitmeyen gerginlik ve muhteşem edebi haz"

• Orhan Berent, Clarke'ın Doru Tayları'nı 9 Eylül Gazetesi'nden Bilge Ünbal'a anlattı: "Geç kalmış bir İzmir romanı"

• Serkan Murat Kırıkçı, Zenginliklerimiz'i bodakedi.com'da tanıttı.

• Tuğba Gürbüz, Fare ile Dağkitapeki.com'da inceledi: "Gramsci'den modern bir fabl"

• Deniz Poyraz, Sahne Işıkları ve Diğer Şeyler'i İyi Kitap'ta değerlendirdi: "Bir sahnedir dünya"

• Gülşah Kaya, Kızıl Azize'yi ekmekvegul.net'e yazdı: "Yaşam çizgileri"

Safter Korkmaz, Felaketsavar Bilim Tutkunları'nı İyi Kitap için inceledi: "Dikkat ejderha çıkabilir!" 

• Aynur Kolbay, Karamel Kokuku Öykü Okulu'nu kitapeki.com'da değerlendirdi: "Bu okula herkes gidebilir"

• Mavisel Yener, Sanatsal Uyaranlarla Dil Öğretimi'ni Cumhuriyet Kitap'ta inceledi: "Sanatsal uyaranlar ve çocuk"

• Devrim Yılmaz, Aslan Firarda'yı Hürriyet Kitap Sanat'a yazdı: "Nostaljik atmosferde sıcacık bir hikâye" 

• Sanem Erdem, Karamel Kokulu Öykü Okulu'nu İyi Kitap'ta değerlendirdi: "Halay çeken karıncaların düşmesini nasıl engeleriz"

• Aynur Kolbay, Islak Burun'u kitapeki.com'da inceledi: "Bir dostluk hikâyesi"

• Havuzda Tek Başına, TRT Çocuk Dergisi'nin Kitapçının Kedisi köşesine konuk oldu: "Umut'un yüzme maratonundaki mücadelesi" 

• Sema Aslan, Kayıp Kapının Anahtarı'nı İyi Kitap'ta değerlendirdi: "Doğayı kurtarmaya çalışan ucubeler"

 
 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 
 

Sosyal medya aracılığıyla okurlarımızdan gelen yüzlerce paylaşım arasından birini seçtik. @okuyan.muallime'ye bu güzel fotoğraf ve değerlendirme için teşekkür ediyoruz. Bir sonraki bültenimizde hangi takipçimiz yer alacak, biz de merak ediyoruz.  

 
 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 

 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 
 
 
Ocak ayında yayımlanan kitaplarımızı incelemek için tıklayın.
 
Ocak ayındaki tekrar baskılarımızı incelemek için tıklayın.
 

 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 
 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 
 

Eğitimde Değişim Konferansı, Tudem Yayın Grubu sponsorluğunda İzmir'de 

İzmir, önceki yıllarda İstanbul'da gerçekleşen Eğitimde Değişim Konferansı'na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Eğitim ve kültür yayıncılığının öncü kuruluşlarından Tudem Yayın Grubu sponsorluğunda ilk kez İzmir'de düzenlenen konferans, 16 Şubat Cumartesi günü, Işıkkent Eğitim Kampüsü'nde gerçekleşecek. Konferans sayesinde farklı kurumlarda görev yapan eğitimciler, panellerde ünlü isimleri izleme şansını elde edecek, üç saatlik katılım belgeli atölyelerde uygulamaya yönelik donanımlarını artıracak ve farklı kişilerle tanışıp sohbet etme imkânını bulacaklar.                   

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 

Karadeniz için kitap zamanı

Tudem Yayın Grubu, şubat ayında Karadeniz bölgesinde düzenlenen üç ayrı kitap fuarında okurlarıyla bir araya geliyor. 2-10 Şubat tarihleri arasında Merzifon, 12-17 Şubat tarihleri arasında Artvin, 16-25 Şubat tarihleri arasında ise Samsun'da düzenlenen kitap fuarlarına katılacak olan Tudem Yayın Grubu, yepyeni kitaplarını ve sevilen yazarlarını Karadenizli okurlarla buluşturuyor. Fuarlar kapsamında Hamdullah Köseoğlu, Merzifon ve Artvin; Elif Yonat Toğay, Merzifon; Çiğdem Gündeş, Artvin; Ayla Çınaroğlu, Figen Gülü, Hanzade Servi, Koray Avcı Çakman ve Toprak Işık ise Samsun'daki edebiyatseverlerle bir araya geliyor.

 

 
 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 

Tudem Yayın Grubu Ankara 13.  Kitap Fuarı'nda 

Tudem Yayın Grubu, yepyeni kitapları ve sevilen yazarlarıyla 15-24 Şubat tarihleri arasında Ankara 13. Kitap Fuarı'nda kitapseverlerle buluşuyor. Aytül Akal, Çiğdem Gündeş, Ferda İzbudak Akıncı, Habib Bektaş, Mehmet Atilla, Miyase Sertbarut, Pelin Güneş ve Sedat Sever'in okurlarıyla bir araya geleceği fuar, Söğütözü’ndeki Congresium Ankara’da düzenleniyor. Dokuz gün sürecek bu büyük kitap coşkusuna, yedi markası ve bini aşkın kültür ve eğitim yayınıyla katılan Tudem Yayın Grubu, A-506 ve A-609 numaralı stantlarında her yaştan edebiyatseveri ağırlamaya hazırlanıyor.

Fuar programı için tıklayın. 

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 

Ankara Kitap Fuarı'nda illüstratörler Desen standında buluşacak

Zengin yazar ve çizer kadrosuyla çocuk edebiyatına yön veren Tudem Yayın Grubu, yeni illüstratörlerle tanışmak ve ortak projeler geliştirmek amacıyla, Ankara 13. Kitap Fuarı kapsamında iki ayrı yayınevi-illüstratör buluşması gerçekleştirecek.

17 ve 18 Şubat tarihlerinde, Congresium Ankara'daki Tudem stantlarında düzenlenecek buluşmalara kitap resimlemekle ilgilenen ve portfolyolarını paylaşmak isteyen tüm illüstratörler davetli

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 

Tudem Beşiktaş Kitabevi çocuk edebiyatının iki önemli ismini ağırlıyor

Çocuk ve gençlik edebiyatı alanındaki çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Sedat Sever ve Prof. Dr. Selahattin Dilidüzgün, Tudem Beşiktaş Kitabevi'nde, "Cumartesi Buluşmaları" kapsamında kitapseverlerle buluşacak. 

Prof. Dr. Sever ve Prof. Dr. Dilidüzgün, 23 Şubat Cumartesi, 14.00-16.00 saatleri arasında, Ihlamurdere Caddesi, 67 numaradaki Tudem Beşiktaş Kitabevi'nde çocuk edebiyatı alanında kılavuz niteliği taşıyan kitaplarını okurları için imzalayacak.

Bu özel buluşmaya, Türk dilinin edebi zenginliklerini keşfetmek ve çocuklara okuma kültürü kazandırmak isteyen ebeveynler, eğitimciler ve çocuk edebiyatına ilgi duyan herkes davetli... 

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 

İstanbul Kırtasiye ve Ofis Fuarı'nda buluşalım!

Tudem Yayın Grubu, sektöründe dünyanın sayılı, Türkiye’nin ise en büyük fuarı olan İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı'na katılmaya hazırlanıyor. Sektörün temsilcilerini bir araya getiren fuar, TÜYAP Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri A.Ş. ve Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TUKİD) işbirliğiyle, 20-24 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Tudem Yayın Grubu, fuar için hazırladığı özel kampanyayla, kırtasiyelere mağazalarında Tudem Edebiyat, Uçanbalık, Delidolu ve Desen markalarına ait iyi fiyatlı kitaplara yer verme çağrısında bulunacak. Bu fırsatı kaçırmamak için Tudem Yayın Grubu'nun TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, 3. Salon 331A numaralı standına uğramayı unutmayın. 

 

 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 

Savaşın gölgesinde yeşeren umutlar

Güldem Şahan’ın yeni kitabı Kuzey Yıldızı, savaşlar yüzünden evinden, yurdundan ayrılıp bambaşka yerlere savrulan savaş mağduru insanların umutsuzluklarına ve yeni yurt arayışlarına, iki farklı çocuğun gözünden bakan gerçekçi bir hikâye anlatıyor.

Yaşanan savaşların; insanlığın, özellikle de çocukların üzerindeki olumsuz yansımalarına odaklanan bu etkileyici roman, okurların yüreğini sızlatacak güncel bir konuyu, karamsarlığa düşmeden, içimizde umut çiçekleri açtırarak sayfalarına taşıyor.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 

Öyle yaralar vardır ki karanlık bir labirente hapseder insanı!

Resim ve edebiyat alanındaki çalışmalarıyla tanınan Asuman Portakal’ın kaleme aldığı Sista Patina Labirenti, ilkgençlik çağının ruhsal gelgitlerinde var olma savaşı veren iki kızın kendini bulma hikâyesine odaklanıyor.

Gençliği etkisi altına alan pek çok akıma, eğilime ve yaşam tarzına değinen bu sürükleyici roman, önyargıların ve rekabetin arkadaşlık ve kardeşlik bağlarını ne denli zayıflatabileceğini gözler önüne seriyor.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 

Ve karşınızda, tüm zamanların en süper köpeği Süperhügo!

Salah Naoura ile SaBine Büchner'in ortak imzasını taşıyan 5 kitaplık "Süperhügo", Tudem’in okumayı yeni söken çocuklar için tasarladığı, hem eğlenceli hem de öğretici “Küçük Yıldızlar - İlk Okuma Kitaplığı” serisindeki yerini alıyor.

"Okuma Seviyesi 2" olarak sınıflandırılan "Süperhügo" kitapları, okumayı söken 1. sınıf öğrencilerini ve hızlanmak için alıştırma yapan 2. sınıf ilk dönem öğrencilerini, sakar köpek Hügo'nun peşinde maceradan maceraya koşturuyor.

Büyükanne Frida ile birlikte huzurlu ve azıcık da miskin bir yaşam süren Hügo, günlerden bir gün, evdeki şöminenin içine yuvarlanıverir. Hügo, daha önce hiç görmediği bu esrarengiz odada, kitaplara konu olan efsanevi Süperköpek'in gizli sığınağını bulur. Tesadüf bu ya, Süperköpek de tıpkı kendisine benzemektedir. Hügo, onun kıyafetlerini kuşanır; artık o Süperhügo'dur! Ve işte bu noktadan sonra macera başlar... 

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 

SEN de OKU koleksiyonunun ocak ayı kitabı çok yakında raflarda

Yazar Meg Rosoff ve çizer Grace Easton’ın birlikte hayat verdikleri Bilge Köpek Yeni Evinde kitabı, Tudem’in okumaya isteksiz ve okuma güçlüğü çeken çocuklar için özel olarak hazırladığı SEN de OKU koleksiyonundaki yerini alıyor!

Anne Pişi, günün birinde annelikten istifa eder! Pişi ailesinin evinde ne temiz çamaşır kalır, ne de bir tabak yemek pişer. Dağınıklık, evde bir sürüngen gibi dolaşmaya başlar. Yine günün birinde, bilge köpek Merlin, Pişi ailesini barınakta görüp sahiplenir. Onları yola getirmek için çok çılgın planları vardır!


 
 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 

Terry Pratchett'tan edebiyat, hayat ve ölüm hakkında derleme yazılar...

Diskdünya serisinin yaratıcısı Sör Terry Pratchett’ın, 50 yıllık bir döneme yayılan yazılarını derlediği Klavye Sürçmesi, edebiyatın en nevi şahsına münhasır zihinlerinden birine içeriden bakmak için olağanüstü bir fırsat sunuyor.

Neil Gaiman’ın önsüzüyle yayımlanan derleme, Terry Pratchett’ın bilhassa fantezi ve bilimkurgu türlerine dair görüşlerine, “eşsiz” Diskdünya evrenine, çocukluk anılarına, Alzheimer hastalığına ve hayvan haklarına kadar onlarca farklı konuya değiniyor.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 

İnanmak ya da inanmamak: İşte bütün mesele bu

Nobel Ödüllü yazar Doris Lessing’in alegorik bilimkurgu serisi “Argos’taki Kanopus Arşivleri”nin son halkası Duygusal Ajanlar, Delidolu Yayınları etiketiyle ilk kez Türkçede!

Yazarın, milyonları “yönlendiren” yöneticilere karşı uyarı niteliğindeki bu politik romanı, üstü örtülü şekilde Fransız İhtilali’nden, İkinci Dünya Savaşı’ndan ve Nazilerin yarattığı yıkımdan bahsederek; sosyo-politik göndermeleri ve hatta yer yer psikosomatik çıkarımlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

 
 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 

Birinci Dünya Savaşı’nı, meçhul bir askerin günlüğünden okumak…

Yazar ve illüstratör Barroux’nun, tesadüf eseri Paris’teki bir çöp yığınında bulup kitaplaştırdığı Ateş Hattı: Meçhul Bir Askerin Günlüğü, seferberlikle silah altına alınmış bir Fransız askerinin Birinci Dünya Savaşı’nın ilk iki ayında tuttuğu günceyi günümüze taşıyor.

İsimsiz askerin savaş izlenimlerini etkileyici çizimler eşliğinde bir grafik romana dönüştüren Barroux, savaşın beraberinde getirdiği ayrılığa, özleme, belirsizliğe, acı ve korkuya değinerek, içten bir tanıklık öyküsü anlatıyor.

Sıradışı keşfediliş hikâyesiyle her yaştan okurun ilgisini cezbedecek Ateş Hattı: Meçhul Bir Askerin Günlüğü, savaşın sıkça ele alınan kanlı yüzünden ziyade, sıradan bir askerin iç dünyasında olup bitenlere ve gündelik yaşantısına odaklanarak belgesel bir metin olma özelliği taşıyor.


 
 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 

Bu devekuşunun gözü yükseklerde!

Ödüllü yazar, çizer Oğuz Demir’in yeni kitabı Bir Devekuşu Her Şeyi Yapabilir, kişisel özelliklerin güzelliğini vurgulayan, eğlenceli, kıpır kıpır bir resimli öykü.

Her zaman hep daha fazlasını isteyenlere eleştirel bir pencereden bakan bu matrak kitap; hayatını keşkelerle geçiren bir devekuşunun adım adım kendini gerçekleştirmesini anlatıyor.

Farklılıkların zenginliğine değinen mizahi anlatımı ve karikatür esintili resimleriyle 5 yaş ve üzeri her yaştan kitapseverin merakını cezbedecek Bir Devekuşu Her Şeyi Yapabilir, hayatı anlamaya ve anlamlandırmaya, kendiyle barışık olmaya yönelik sorularıyla okurlarını düşündürüyor.

 
 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 

Tudem Eğitim'den, test çözmede hız kazandıran soru bankaları

Tudem Eğitim'in sekizinci sınıf öğrencileri için yeni müfredata ve soru tiplerine uygun olarak hazırladığı Tüm Dersler Sözel ve Sayısal Soru Bankaları, öğretmenlerden ve seçili liselere girmek isteyen öğrencilerinden tam not aldı.

Soru Bankaları öğrencilerin derste öğrendiklerini pekiştirmesini ve kazanımların yerleşmesini kolaylaştıran, test çözmede hız kazandıran nitelikli ve özgün sorulardan oluşuyor.

Tüm Dersler Sayısal Soru Bankası Matematik ve Fen bilimleri derslerinin tüm konularını içeren 954 soru, Tüm Dersler Sözel Soru Bankası ise Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve İngilizce derslerinin tüm konularını içeren 1490 soru içeriyor.  

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 

Genel yetenekleri ölçme ve değerlendirmede yol gösterecek alternatif bir kaynak

Tudem'in ilköğretim öğrencileri için özel olarak hazırladığı "Genel Yetenek" kitapları sayesinde sözel, sayısal ve çoklu yetenekler ile şekil yeteneği kolayca ölçülüp değerlendirebiliyor.

Sınavlara hazırlıkta yararlanılabilecek alternatif bir kaynak olan Genel Yetenek kitapları, öğrencilerin bildiklerini sınamasına ve yeni ufuklar keşfetmesine yardımcı oluyor.

 
 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 

İyi Kitap'ın 111. sayısı yayımlandı

Türkiye’nin tek çocuk ve gençlik edebiyatı dergisi olan İyi Kitap'ın yeni sayısı yayımlandı. 2009 yılından bu yana kesintisiz yayımlanarak bir edebiyat dergisi için yakalanması zor bir başarıya imza atan İyi Kitap'ın 111. sayısı yine birbirinden güzel kitaplar ve inceleme yazılarıyla dolu.

Tudem Yayın Grubu bünyesinde çıkarılan ve ücretsiz olan İyi Kitap'ı www.iyikitap.net, Issuu ve Magzter üzerinden ücretsiz olarak okuyabilir, dilerseniz pdf olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. 

İyi Kitap ile ilgili güncel bilgilerden haberdar olmak için ise derginin sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz. 

 

 
Copyright © 2018, Tudem Yayın Grubu, tüm hakları saklıdır.
Bu e-posta, Tudem Yayın Grubu iletişim listesine kayıtlı olduğunuz için gönderilmiştir. 

TUDEM YAYIN GRUBU
1476/1 Sokak No:10/51 35220 Alsancak, Konak / İzmir
Tel: 0(232) 463 46 40 Faks: 0(232) 464 11 73
www.tudem.com 
 
 
Tudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber BülteniTudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber BülteniTudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber BülteniTudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber BülteniTudem Yayın Grubu Şubat 2019 Haber Bülteni
 
 
#FOOTERALT#