Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 
 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 
 

Baharın müjdecisi mart ayı, sadece özel günlerin ve kutlamaların değil okurlarımızın beğenisine sunacağımız yeni kitapların ve katalogların da habercisi aynı zamanda. Isparta, Antalya Kepez, CNR İstanbul, İzmir Çakabey ve Bursa kitap fuarlarına katılarak, ülkenin dört bir yanındaki edebiyatseverlerle bir araya geleceğimiz için çok sevinçliyiz. Ay sonundaki “Kütüphaneler Haftası” şenlikleri kapsamında onlarca yazarımız ve çizerimiz okul etkinliklerinde öğrencilerle buluşacak. Mart ayını bizim için anlamlı kılan bir başka önemli başlık ise İyi Kitap’ın yaş günü kuşkusuz. Türkiye’nin ilk ve tek çocuk ve gençlik kitapları dergisi İyi Kitap onuncu yaşını kutluyor. Yayıncılıktaki otuz beşinci yılımızın gururunu yaşadığımız şu dönemde böylesi bir kutlamaya tanıklık etmek bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Nisan ayının sürprizlerini hazırlamak için mutfaktaki çalışmalarımızı olanca hızıyla sürdürüyoruz. İyi kitaplar ve güzel haberlerle gelecek ay yeniden buluşmak dileğiyle; keyifli okumalar!

 

 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 
 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 
 

Eğitimde Değişim Konferansı, Tudem Yayın Grubu sponsorluğunda İzmir'de düzenlendi

İzmir, önceki yıllarda İstanbul'da gerçekleşen Eğitimde Değişim Konferansı'na ev sahipliği yaptı. Eğitim ve kültür yayıncılığının öncü kuruluşlarından Tudem Yayın Grubu sponsorluğunda ilk kez İzmir'de düzenlenen konferans, 16 Şubat Cumartesi günü, Işıkkent Eğitim Kampüsü'nde gerçekleşti. İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan, Tudem Yayın Grubu Genel Müdürü M. Sinan Çam, akademisyen-yazar Prof. Dr. Uğur Batı'nın konuşmalarıyla başlayan konferansa yaklaşık 900 kişi katıldı. Farklı kurumlarda görev yapan eğitimciler konferans kapsamında düzenlenen 30 atölye, 82 sunum ve 3 panelde değişime yön veren eğitimcilerle ve kurumlarla buluştu.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 

Tudem Yayın Grubu, şubat ayı fuarlarında okurlarla buluştu 

Tudem Yayın Grubu, şubat ayında Merzifon, Artvin, Karadeniz ve Ankara kitap fuarlarında okurlarıyla bir araya geldi. Fuarlar kapsamında Hamdullah Köseoğlu, Merzifon ve Artvin; Elif Yonat Toğay, Merzifon; Çiğdem Gündeş, Artvin ve Ankara; Ayla Çınaroğlu, Figen Gülü, Hanzade Servi, Koray Avcı Çakman ve Toprak Işık Samsun; Aytül Akal, Ferda İzbudak Akıncı, Habib Bektaş, Mehmet Atilla, Miyase Sertbarut, Pelin Güneş ve Sedat Sever ise Ankara'daki edebiyatseverlerle buluştu.

Tudem Yayın Grubu bünyesindeki Tudem Edebiyat, Uçanbalık, Delidolu ve Desen markalarının her yaştan okura hitap eden kitaplarının yanı sıra, Tudem Eğitim ve BlokTest'in müfredata göre güncellenen yeni kaynak kitapları da fuarlarda öğrenciler, eğitimciler ve veliler tarafından tercih edildi.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 

Fellowship İstanbul'da Tudem kitapları ilgi gördü

Silva Literary Agency, Tudem Yayın Grubu'nun markaları altında yayımlanan eserleri 26-28 Şubat tarihlerinde, 76 ülkeden 286 yayımcının katıldığı İstanbul 4. Yayıncılık Profesyonel Buluşmaları Programı'nda (4th Istanbul Fellowship Program) tanıttı. Yerli ve yabancı yayımcıları bir araya getirmeyi ve yayınevleri arasında telif alışverişini geliştirmeyi amaçlayan program boyunca Silva Literary Agency yetkilisi Aslı Candaş, önemli görüşmeler yaptı. 

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 

Tudem Yayın Grubu İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı'na katıldı

Tudem Yayın Grubu, 20-24 Şubat tarihleri arasında, Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TUKİD) işbirliğiyle, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı'na katıldı.

26 ülkeden 253 firmanın katılımıyla gerçekleşen fuarda kampanyalı ürünleriyle büyük ilgi çeken Tudem Yayın Grubu, pek çok kırtasiyeden bayilik talebi aldı. Fuarda, büyük kurum ve kuruluşların temsilcileriyle önemli temaslar kuran Tudem Yayın Grubu satış ve pazarlama ekibi, sektörün önemli isimlerini standında ağırlama imkânı buldu.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 

Tudem Beşiktaş Kitabevi, çocuk edebiyatının iki duayen ismini ağırladı

Çocuk ve gençlik edebiyatı alanındaki çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Sedat Sever ve Prof. Dr. Selahattin Dilidüzgün, 23 Şubat günü "Cumartesi Buluşmaları" kapsamında okurlarıyla buluştu.

Türk dilinin edebi zenginliklerini keşfetmek ve çocuklara okuma kültürü kazandırmanın yollarını öğrenmek arzusuyla Tudem Beşiktaş Kitabevi çatısı altında toplanan kalabalık bir ebeveyn, eğitimci ve edebiyatsever kitleyle bir araya gelen Sever ve Dilidüzgün, renkli bir söyleşi ve imza programı gerçekleştirdi.

Tudem Kitabevlerinde, yepyeni edebiyat etkinliklerinde buluşmak dileğiyle… 

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 

Karikatürün zaferi!

Ödüllü karikatürist Hicabi Demirci, geçtiğimiz günlerde Ankara Zafer Koleji öğrencileriyle bir araya gelerek keyifli bir atölye çalışması gerçekleştirdi.

Demirci’nin, karikatür sanatına ışık tutan Çizginin Çizgisi isimli kitabından uyarlayarak tasarladığı “Karikatür Okuma Atölyesi”ne katılan öğrenciler, bir karikatürü “doğru” yorumlayabilmek için hangi ipuçlarına sahip olmaları gerektiğini öğrendi.

Karikatür evrenine hızlı bir giriş yaparak, pratik uygulamanın yanı sıra, teorik bilgiler de edinen Zafer Koleji öğrencileri, okudukları okulun adına yakışır şekilde, adeta karikatürün zaferini kutladı.

 

 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 
 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 
 

Perakende Kanal Yöneticimiz İbrahim Öksüz sizin için seçti:

Zenginliklerimiz


                                                                          
 "Siz tuhafı belki de

                                                                                 yaprakları yedi renkli bir

                                                                                        Cezayir menekşesi sanıyorsunuz."

                                                                                                Hasan Hüseyin Korkmazgil 

İyi edebiyat tüketiyorsanız çok az kitap sizi heyecanlandırır, kendimden biliyorum. Böyle bir kitaptan bahsedeceğim işte. Sizi Cezayir âşığı yapacak, bizden çok fazla şey bulacağınız bir metin.

Kaouther Adimi size öyle bir Cezayir anlatıyor ki, "Ülkemi sevmesem Cezayir'i severdim," diyorsunuz.

"Yalnız olacaksınız, çünkü kaybolmak ve her şeyi görebilmek için yalnız olmak gerekir. Eşlikçilerin insana külfet olduğu şehirler vardır; bu şehir de onlardan biri. Bu şehirde bir aylak gibi gezilir; eller cepte ve iç sıkıntısıyla sokakları tırmanacaksınız; hiç bir zaman kilitlenmeyen ağır ahşap kapıları iterek açacak, sendikacıları, sanatçıları, askerleri, öğretim görevlilerini, isimsizleri, çocukları yok eden kurşunların duvarlarda bıraktığı izlere dokunacaksınız." 

Edmond Charlot bir kitapçı. Kitabevinin vitrininde "Okuyan bir insan, iki insan eder" yazıyor. Jean Senac, Saint Exupery, Albert Camus gibi önemli yazarların editörlüğünü ve yayıncılığını yapan idealist, naif ve ilkeli bir aydın.  

Yazar hikâyesini ve karakterlerinin naifliğini Edmond Charlot'nun güncesi etrafında anlatıyor ve kesinlikle aldığı her ödülü hak ediyor. Kitapta o kadar çok şeyin altını çiziyorsunuz ki kaleminiz, kâğıdınız bol olmalı. 

Lütfen okuma listenizin başına alın. Sizi utandırmayacağım. 

Son olarak; Damla Kellecioğlu bu kitabı çevirirken ne kadar keyif aldığını anlamadığımı sanıyorsa yanılıyor! 

Keyifli okumalar...          

 

 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 

BİR DEVEKUŞU HER ŞEYİ YAPABİLİR

Oğuz Demir’den kişisel özelliklerin güzelliğini vurgulayan, biraz azim, bolca heyecan ve bir tutam da yaratıcılıkla yoğrulmuş rengârenk bir resimli öykü.

 

 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 


"İyi gazetecilik siniklere göre değil mi?"

E. Nida Dinçtürk, Bu İş Siniklere Göre Değil'i newslabturkey.org'da inceledi. 

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 


"Tavan arasındaki deli kadın"

Yasemin Ertuğrul, Sarı Duvar Kâğıdı'nı edebiyathaber.net'te değerlendirdi. 

 
 

• Ali Bulunmaz, Bu İş Siniklere Göre Değil'i kulturservisi.com'a yazdı: "Ryszard Kapuściński’nin gazetecilik notları"

• Mehmet Atilla, Okuma Üzerine Yakın OkumalarVarlık Dergisi'nde inceledi: "Yazıyla barışık herkesin kitaplığında olması gereken kitaplardan biri..."

• Orhan Berent, Clarke'ın Doru Tayları'nı 9 Eylül Gazetesi'nden Bilge Ünbal'a anlattı: "Geç kalmış bir İzmir romanı"

• Şilan Gençel, Bu İş Siniklere Göre Değil'i ilerihaber.org'da inceledi: "Ötekilerin gazetecisi olmak"

• Uygar Özdemir, Yedi Ulakkayiprihtim.com'da değerlendirdi: "Dino Buzzati'nin dünyasına hoş geldiniz"

• Banu Yapar, Klavye Sürçmesi'ni frp.net'e yazdı: "Terry Pratchett'ın yazıları Klavye Sürçmesi'nde toplandı"

• Suzan Geridönmez, Ateş Hattı: Meçhul Bir Askerin Günlüğü'nü İyi Kitap'ta inceledi: "Üniformanın değil, altındaki çıplak insanın tanıklığı"

Anıl Basılı, Fare ile DağAkşam Kitap'ta değerlendirdi: "Bu öyküyü çocuklara anlatın"

• Karin Karakaşlı, Kuzey Yıldızı'nı İyi Kitap'a yazdı: "Çocuk dünyasında ülkelerin sınırı yoktur" 

• Aynur Kolbay, Karamel Kokulu Öykü Okulu'nu kitapeki.com'da değerlendirdi: "Bu okula herkes gidebilir"

• Simlâ Sunay, Buz Bebekler'i Cumhuriyet Kitap için hazırladığı "Üç kitap ve filmin izinde çocuk istismarı" başlıklı yazıda inceledi: "Buz Bebekler Isınır mı?"

• Devrim Yılmaz, Aslan Firarda'yı Hürriyet Kitap Sanat'a yazdı: "Nostaljik atmosferde sıcacık bir hikâye" 

• Aynur Kolbay, Islak Burun'u kitapeki.com'da inceledi: "Bir dostluk hikâyesi"

 
 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 
 

Sosyal medya aracılığıyla okurlarımızdan gelen yüzlerce paylaşım arasından birini seçtik. @burcununkitapları'na bu güzel fotoğraf ve değerlendirme için teşekkür ediyoruz. Bir sonraki bültenimizde hangi takipçimiz yer alacak, biz de merak ediyoruz.  

 
 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 

 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 
 
 
Şubat ayında yayımlanan kitaplarımızı incelemek için tıklayın.
 
Şubat ayındaki tekrar baskılarımızı incelemek için tıklayın.
 

 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 
 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 
 

İyi Kitap 10 yaşında!

2009 baharında, çocuk ve gençlik yayıncılığımızın geleceği adına minicik bir fidan dikmekle başladı İyi Kitap maceramız. Sadece ama sadece çocuk ve gençlik kitaplarının tanıtımının yapılacağı süreli bir dergi yayımlamak, üstüne üstlük bunu olağanüstü bir sosyal sorumluluk bilinciyle hayata geçirip yurt genelinde bedelsiz olarak dağıtmak pek çoklarına göre beyhude bir Don Kişotluktan öte değildi kuşkusuz. Oysa bizimkisi dergicilikten çok daha fazlası, gerçek bir tutkuydu. Çocuklarımızı ve gençlerimizi “iyi kitaplarla” buluşturmak için çıktığımız bu zorlu yolda tek gayemiz tarafsızlığımızdan ve nitelikli yayıncılığımızdan ödün vermemek, daima iyi kitaplar sunmaktı okurlarımıza. Nitekim her şey dilediğimiz gibi de oldu. Geride bıraktığımız 112 sayıya baktığımızda bunu başardığımızı görmek, yaşadığımız deneyimlerin bizlere kazandırdığı en büyük zenginlik. İyi Kitap, 10 yıllık yayın hayatında tam 2 bin 627 kitabı konuk etti sayfalarına. Bağımsız editoryal yapısının getirdiği tarafsızlıkla çocuk ve gençlik edebiyatının içinden gelen 200’ü aşkın kalemle tanıştırdı okurlarını. Bazı sayıları 60 binleri, 70 binleri zorlayarak Türkiye'nin dört bir yanındaki kütüphane ve kitaplıklarda yerini aldı. Bıkıp usanmadan çocuklar için hep en iyisini, en güzelini arayıp durdu. Bugün İyi Kitap’ı yıllara meydan okuyup dimdik ayakta duran bir dergi olarak anabiliyorsak eğer, bunu dergimizi sahiplenen okurlarımıza ve İyi Kitap’la bütünleşen yazarlarımıza ve çizerlerimize borçlu olduğumuzu da unutmuyoruz şüphesiz. Okurlarımızı iyi kitaplarla buluşturacağımız nice mutlu yaşlar kutlamak dileğiyle. Daima iyi kitaplarla, İyi Kitap’ta kalın…                  

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 

Tudem Yayın Grubu'nun mart ayı fuar programı dopdolu


Tudem Yayın Grubu, kitapseverleri "Hayatın farklı renkleri, sözcüklerin büyüsü ve edebiyatın gücüyle" Türkiye'nin dört bir yanında düzenlenen kitap fuarlarında buluşmaya davet ediyor. 

Mart ayında Isparta, Antalya Kepez, CNR İstanbul, Bursa ve İzmir Çakabey kitap fuarlarına katılan Tudem Yayın Grubu, Tudem Edebiyat, Delidolu, Desen, Uçanbalık, Tudem Eğitim, BlokTest markalarından yayımlanan en yeni kitapları ve sevilen yazarlarıyla okurları bekliyor. 

 

 
 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 

Tudem baharı coşkuyla karşılıyor

Tudem Yayın Grubu, 2019 baharına tazelenmiş umutlarla ve yeni kitapların coşkusuyla giriyor.

Bu yıl yayıncılıktaki otuz beşinci yılını kutlamanın gururunu yaşayan ve deneyimlerini çocuk kitapları yayıncılığına yansıtmayı kesintisiz sürdüren Tudem Edebiyat'ın bahar yayın döneminde okurlarıyla buluşacak tüm yeni kitaplarını bir araya getiren Tudem Bahar 2019 Yeni Çıkanlar kataloğu yayımlandı. Katalog, hem okuma macerasının başındaki okurlara hem de yetkinleşme yolunda dev adımlar atan çocuklara zengin çeşitlilikte eserler sunuyor.

Kataloğun incelemek ve pdf formatında indirmek için tıklayın...

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 

TROYazar Festivali’nde buluşmak dileğiyle…

Sevilen yazarlarımızdan Betül Avunç ve İclal Dikici, 21-24 Mart tarihleri arasında bu yıl ikinci kez kapılarını açacak olan TROYazar–Uluslararası Homeros Edebiyat Festivali’ne konuk olmaya hazırlanıyor. İlki, 2018 Troya Yılı çerçevesinde düzenlenen ve coşkulu bir katılımla gerçekleşen festival kapsamında ilk kez iki farklı çocuk etkinliği hayata geçiriliyor.

Arkeolog-yazar Betül Avunç İkiz Gezginler Troya’da ve eğitmen-yazar İclal Dikici En Büyük Hazinem kitaplarından yola çıkarak küçük okurlar için sürprizlerle dolu bir program içeriği hazırlıyor. 

Festivalle ilgili ayrıntılı bilgi edinmek için troyyazar.com'u ziyaret edebilirsiniz.

 

 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 

El ele hayallerin ötesinde

On binlerce okurun dimağında yer edinen Hayal Sözleşmesi romanının devamı niteliğindeki Hayallerin Ötesinde, günlük hayatın içinden süzülen mizahi anlatımı, okurun sıra arkadaşı kadar yanında hissedeceği canlı karakterleri ve eğlenceli kurgusuyla ilk gençlik çağındaki kitapseverlere keyifli bir okuma deneyimi sunuyor.

Hayatı, bazen geçmişe, bazen bilinmezlerle dolu geleceğe uzanıp giden çetrefilli bir yolculuğa benzeten Dilek Yardımcı, bu kitabıyla, tüm okurlarını hayallerine sahip çıkmaya davet ediyor.


 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 

Bitmek bilmeyen ihtiyaçlar

Kuş Olsam Evime Uçsam’la tanıdığımız  Güzin Öztürk’ün yeni kitabı Tumpatumpa Sakın Kaybolma, koca bir eşya yığınının tam ortasında insanı küçücük bir karınca gibi hissettiren, tüketim toplumuna yönelik bir kara mizah anlatısı.

Bilinçsiz tüketim, hep daha fazlasına sahip olma arzusu gibi konuları, evin içine eşyalar yığarak absürt bir kurgu içinde işleyen öykü, genç illüstratör Emre Karacan’ın çizimleriyle renkleniyor.


 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 

Unutmamak ve unutulmamak için

Alman çocuk ve gençlik edebiyatının yetkin kalemlerinden Andreas Steinhöfel’in imzasını taşıyan Gecen Gündüzüm Olsa, hafızasının küçük oyunlarına direnmeye çalışan bir büyükbaba ile yüreği hasret duygusuyla dolup taşan torunu arasındaki ilişkiye dair, mutluluk verici bir öykü.

Şiirsel metni ve sıcacık resimleriyle her yaştan okurun kendinden bir şeyler bulacağı bu duygu yüklü kitap, “unutmak” ve “unutulmak” kavramları üzerine düşündürürken, sevgiyi olabilecek en naif şekilde anlatmayı başarıyor.


 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 

SEN de OKU koleksiyonunun mart ayı kitabı çok yakında raflarda

Yazar Philippa Pearce ve çizer Cate James’in birlikte hayat verdikleri Odadaki Hayalet kitabı, Tudem’in okumaya isteksiz ve okuma güçlüğü çeken çocuklar için özel olarak hazırladığı SEN de OKU koleksiyonundaki yerini alıyor!

Küçük bir sahil evinde, tekinsiz bir çatı katı… Defne, Gül teyzenin evindeki misafir odasını çok sever. Ama kardeşi olmadık zamanlarda hayaletlerden bahsedip durduğu için yüreği hep biraz huzursuzdur. Kimseler Defne’ye misafir odasının gizeminden bahsetmemiştir. Acaba Defne bu gizemi tek başına aydınlatabilecek midir?


 
 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 

Kitapseverler için yepyeni bir okuma günlüğü

Özgün tasarımı ve ciltli baskısıyla dikkat çeken Okuma Günlüğü, okuduğunuz kitaba dair unutmak istemediğiniz ayrıntıları, yorumları, anahtar sözcükleri, alıntıları ve sizde uyandırdığı çağrışımları not edip yıllar boyunca saklayabilmeniz için tasarlanan sade ve kullanışlı bir günlük.

Okuma yolculuğunuzdaki rotaları adım adım izlemek için yeni bir zemin sunan bu çok yönlü günlük, okurların başucundan eksik etmeyeceği ve yıllar sonra okurun seyir defteri olarak belki de kitap gibi okuyacakları bir miras aynı zamanda. 

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 

İzmir'e ve geçmişe dair damıtılmış anıların kitabı 

Tekin Özertem'in İzmir'in geçmişine dair kaleme aldığı kitabı Geride Kalan, Delidolu Yayınlarının çağımıza, kentlere, bireysel hikâyelere tanıklık etmek üzere oluşturduğu “Tanıklık” temalı kurmaca dışı eserler koleksiyonundaki yerini alıyor.

Özertem, anı türündeki kitabında, Melantia olarak bilinen Karataş’tan Gagin Yokuşu’na, Havra Sokağı'ndan Yahudi Hastanesi’ne okuru İzmir’in arka sokaklarında dolaştırıyor ve bu kentin sanat dünyasını, çok kültürlü yapısını yeniden değerlendirmemize olanak sağlıyor.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 

Para vicdanı satın alır mı?

Avrupa edebiyatının yükselen yıldızlarından Dimitris Sotakis, çok yakında Delidolu'dan yayımlanacak kitabı Romanyalıyı Yiyen Yamyam’da yine alametifarikasını, yani absürt kalemini ustalıkla oynatıyor. 

Derinlerde kapitalizmi, paranın hegemonyasını ve vicdansızlığı sorgularken, üst katmanlarda yüzünüze ufak bir tebessüm yerleştiriyor. 

Mutluluk arayışı ve mutluluğa ulaşmak için insanların ne kadar acımasız olabileceğini; mutluluğun parayla satın alınmasında, yalnızca alanın değil satanın da büyük rol oynadığını vurguluyor.

 
 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 

Aşkın, büyünün, yola çıkışların ve engelleri aşmanın öyküsü

İngiliz illüstratör ve yazar Isabel Greenberg’in imzasını taşıyan Evvel Zaman İçinde Dünya, insanlığın imgeleminde yaşamsal bir yer tutan “kahramanın yolculuğu” temasını naif bir aşk hikâyesiyle buluşturan, bol ödüllü bir grafik roman.

Yaradılış mitleri, insanlığın en eski kültürlerine dair arketipler, anlatılar, tanrılar, büyücüler ve şifacılar gibi kültür tarihimizi oluşturan pek çok folklorik öğeyi destansı bir yol hikâyesiyle birleştiren bu etkileyici kitap, okuruna, gerçekte evreni oluşturan şeyin aşk, yola düşmek ve hikâyeler olduğunu hatırlatıyor.

 
 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 

Bu devekuşunun gözü yükseklerde!

Ödüllü yazar ve çizer Oğuz Demir’in yeni kitabı Bir Devekuşu Her Şeyi Yapabilir, kişisel özelliklerin güzelliğini vurgulayan, eğlenceli, kıpır kıpır bir resimli öykü.

Her zaman hep daha fazlasını isteyenlere eleştirel bir pencereden bakan bu matrak kitap; hayatını keşkelerle geçiren bir devekuşunun adım adım kendini gerçekleştirmesini anlatıyor.

Farklılıkların zenginliğine değinen mizahi anlatımı ve karikatür esintili resimleriyle 5 yaş ve üzeri her yaştan kitapseverin merakını cezbedecek Bir Devekuşu Her Şeyi Yapabilir, hayatı anlamaya ve anlamlandırmaya, kendiyle barışık olmaya yönelik sorularıyla okurlarını düşündürüyor.

 
 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 

BlokTest'ten soru çözmeyi sevdiren Tekrar Testleri

BlokTest’in ilkokul ve ortaokuldaki tüm sınıflar ve temel derslerin her biri için hazırladığı Tekrar Testleri, öğrencilerin derste öğrendiklerini pekiştirmesini ve kazanımların yerleşmesini kolaylaştırıyor. Tekrar Testleri’nde yer alan dört ayrı test türü ile sırasıyla kazanımlar, ünite bilgileri, dönem bilgileri ve öğretim yılının tamamında edinilen bilgiler sınanıyor. Pratik tasarımı sayesinde öğrenciler Tekrar Testleri’ni ister soru bankası şeklinde, ciltli; ister çek-kopar sayfalar hâlinde, yaprak test olarak kullanabiliyor. 

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 

20x20 Deneme Sınavı Seti ile  bilgilerini sına, öğrendiklerini pekiştir

Bloktest'in sekizinci sınıf öğrencileri için yeni öğretim programına uygun olarak hazırladığı 20x20 İngilizce Kazanım Denemeleri Seti, kazanımların pekişmesini sağladığı gibi sınava hazırlık sürecinde öğrencilerin performanslarını artırıyor. Birinci ve ikinci dönem konularının tamamını içeren 20x20 İngilizce Kazanım Denemeleri Seti, 20'şer sorunun yer aldığı 20 farklı deneme sınavından oluşuyor.

 
 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 

İyi Kitap'ın 112. sayısı yayımlandı

Türkiye’nin tek çocuk ve gençlik edebiyatı dergisi olan İyi Kitap'ın yeni sayısı yayımlandı. 2009 yılından bu yana kesintisiz yayımlanarak bir edebiyat dergisi için yakalanması zor bir başarıya imza atan İyi Kitap'ın 112. sayısı yine birbirinden güzel kitaplar ve inceleme yazılarıyla dolu. Derginin 10. yıl özel sayısında çocuk ve gençlik edebiyatı alanında emek veren isimlerin görüşlerinin yer aldığı kapsamlı bir soruşturma dosyası da yer alıyor.

Tudem Yayın Grubu bünyesinde çıkarılan ve ücretsiz olan İyi Kitap'ı www.iyikitap.net, Issuu ve Magzter üzerinden ücretsiz olarak okuyabilir, dilerseniz pdf olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. 

İyi Kitap ile ilgili güncel bilgilerden haberdar olmak için ise derginin sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz. 

 

 
Copyright © 2018, Tudem Yayın Grubu, tüm hakları saklıdır.
Bu e-posta, Tudem Yayın Grubu iletişim listesine kayıtlı olduğunuz için gönderilmiştir. 

TUDEM YAYIN GRUBU
1476/1 Sokak No:10/51 35220 Alsancak, Konak / İzmir
Tel: 0(232) 463 46 40 Faks: 0(232) 464 11 73
www.tudem.com 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber BülteniTudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber BülteniTudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber BülteniTudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber BülteniTudem Yayın Grubu Mart 2019 Haber Bülteni
 
 
#FOOTERALT#