Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 
 

… Ve nihayet kasım ayı geldi! Herkesin kasımı sevmek için pek çok sebebi olabilir ama bu ayın bizim için en büyük anlamı Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’na ev sahipliği yapması. Aylardır bunu bekleyenler, harçlıklarını kitap almak için biriktirenler, okullardan sınıf sınıf yola çıkanlar, kitap eklerinde ve internet sitelerinde okuduklarıyla ellerindeki “okunacaklar” listesini uzatanlar, kitabı yazarına imzalatmak için metrelerce kuyruğu göze alanlar, sadece bir tatlı kitap kokusu almaya gelenler… Kısacası, gönlü kitaba kayan herkesle #fuardabuluşuyoruz. Nobel ödüllü şair Joseph Brodsky, “Kitapları yakmaktan daha büyük bir suç varsa o da onları okumamaktır,” demiş. Herkese iyi okumalar!

 

 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 
 

Kelimelerle mücadele eden çocuklar,

SEN de OKU koleksiyonu ile yeni bir okuma macerasına çıkıyor

Tudem’in, okumaya isteksiz ve okuma güçlüğü çeken çocuklar için özel olarak hazırladığı SEN de OKU koleksiyonu, kitapları eğlenceli kılan yepyeni bir okuma deneyimi vadediyor.

SEN de OKU koleksiyonu, kitaplara mesafeli duran çocukların rahatlıkla okuyabilecekleri metinsel ve fiziksel özelliklere sahip, ilgilerini çekecek güncel konulara ve temalara değinen resimli kitaplardan oluşuyor.

Sade, kolay anlaşılır dili; okuma akışına yardımcı olması için özel olarak tasarlanmış yazı tipi; göz yorgunluğunu azaltıp metnin rahat algılanmasını sağlayan hafif renklendirilmiş, kalın kâğıdı ve rahat okumayı üst düzeye taşıması için harfler, satırlar, paragraflar arası geniş boşluk kullanımıyla fark yaratan SEN de OKU koleksiyonu, okumaya isteksiz ve okuma güçlüğü çeken çocukları kitapların renkli dünyasıyla buluşturuyor.

İlk okuma seviyesinden başlayarak kolaydan zora doğru aşama aşama ilerleyen bir okuma yelpazesi sunan SEN de OKU koleksiyonu, çocuklara okuma zevkini yaşatıp onları yetkin okur olma yolunda cesaretlendiriyor.

İlgi yaşı ve yıldızlarla belirtilen okuma seviyesi bilgileri sayesinde, çocuklarına uygun kitap seçiminde kararsız kalan ebeveynlere kılavuzluk edecek SEN de OKU koleksiyonu, her ay yeni kitaplarla zenginleşmeye ve büyümeye devam edecek!

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 

Tudem'de ne varsa bu katalogda

Tam 34 yıldır altı farklı markasıyla çocukların ve yetişkinlerin okuma, öğrenme ve keşfetme süreçlerine eşlik eden Tudem Yayın Grubu'nun 2018 Güz Genel Kataloğu yayımlandı. Yayın grubu çatısı altında yayımlanan kültür ve eğitim alanındaki en yeni ve nitelikli eserlerin yer aldığı Tudem Güz 2018 Genel Kataloğu'nu incelemek ve pdf formatında bilgisayarınıza indirmek için tıklayın... 

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 

Tudem Yayın Grubu, Türkiye'nin dört bir yanındaki fuarlarda 

Tudem Yayın Grubu, hayatın farklı renkleri, sözcüklerin büyüsü ve edebiyatın gücüyle 2018-2019 kitap fuarları takvimine hızlı bir giriş yaptı.

Ekim ayında, sevilen Tudem yazarları, en yeni kitaplarıyla Manisa, Edirne, Eskişehir, Ordu, Tokat, Kayseri, Batman ve Konyaaltı Kitap Fuarlarında okurlarıyla bir araya geldi.

Tudem Yayın Grubu bünyesindeki Tudem Eğitim ve BlokTest markalarının müfredata göre güncellenen yeni kaynak kitapları da fuarlarda eğitimciler, öğrenciler ve velilerden yoğun ilgi gördü.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 

Tudem Kitabevi artık cebinizde

Bünyesindeki 6 farklı markadan yayımlanan kitapları tudem.com, Tudem Kitabevleri, Türkiye'nin dört bir yanındaki Tudem bayileri ve bağımsız kitabevleri aracılığıyla okurlara ulaştıran Tudem Yayın Grubu'nun mobil uygulaması hizmete girdi. Tudem Kitabevi uygulaması, Tudem Yayın Grubu çatısı altındaki Tudem Edebiyat, Uçanbalık, Delidolu, Desen, Tudem Eğitim ve BlokTest markalarından çıkan 1300'den fazla kültür ve eğitim kitabını cebinize taşıyor. Her yaştan okura ve farklı ilgi alanlarına hitap eden Tudem kitaplarını keşfedip indirimleri takip edebileceğiniz Tudem Kitabevi uygulamasını, Android ve iOS platformlarından ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 

Desen Yayınları Publik Park’a katıldı

İzmirli moda, gastronomi ve tasarım meraklıları, 6 Ekim'de, Kültürpark Tenis Kulüp'te gerçekleştirilen Publik Park'18'de bir araya geldi. 

Alışverişi, müziği, yeme-içmeyi ve deneyimi bir araya getiren mini şehir festivali Publik Park'ta, çizgi roman, grafik roman, sessiz kitap, karikatür türlerinde eserler yayımlayan Desen Yayınları’nın standı ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Desen etiketiyle okurlarla buluşan Ormandan Çıkış kitabını resimleyen, dünyaca ünlü çizer Mehmet Korkut Öztekin de etkinlik kapsamında gerçekleştirilen bir söyleşide  katılımcılarla bir araya geldi.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 

16. Tudem Edebiyat Ödülleri'ne başvular sona erdi

Çocuk ve gençlik edebiyatına çağdaş ve özgün eserler kazandırmak amacıyla 2003 yılından bu yana düzenlenen Tudem Edebiyat Ödülleri’ne başvurular sona erdi. On altıncı yılında hem çocuk hem de yetişkin edebiyatı alanında ve roman dalında düzenlenen yarışmaya ilgi yine yoğun oldu. Seçici kurulunda Ali Bulunmaz, Fatih Altuğ, Mehmet Atilla, Seval Şahin ve Sezgin Kaymaz'ın yer aldığı yetişkin edebiyatı alanına 126, seçici kurulunda Karin Karakaşlı, Miyase Sertbarut, Nilay Özer, Safter Korkmaz ve Toprak Işık'ın yer aldığı çocuk edebiyatı alanında ise 72 dosya başvurusu yapıldı. Tudem Edebiyat Ödülleri'nde dereceye giren eserler Nisan 2019'da açıklanacak.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 

Tudem kitapları dünya fuarlarında

Tudem Yayın Grubu'nun yazarlarını yurtdışındaki okurlarla buluşturan Silva Literary Agency, 10-14 Ekim tarihleri arasında Frankfurt Kitap Fuarı'na, 29 Ekim–1 Kasım tarihleri arasında da Sharjah Uluslararası Kitap Fuarı’na katıldı. 

Silva Literary Agency yetkilisi Aslı Candaş, 110 ülkeden yaklaşık 7 bin 500 sektör temsilcisi ve 280 binden fazla ziyaretçinin katıldığı, dünyanın en önemli kitap fuarlarından olan Frankfurt Kitap Fuarı'nda, Tudem yazarları ve kitaplarını yayıncılara tanıtma olanağı buldu.

Candaş, 29 Ekim–1 Kasım tarihleri arasında da Sharjah Uluslararası Kitap Fuarı’na katıldı. 77 ülkeden bin 874 yayınevini bir araya getiren fuar kapsamında düzenlenen ve 300’den fazla yayıncının katıldığı profesyonel programda Tudem kitapları yoğun ilgi gördü. 

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 

Feriköylü çocuklar Alper Akal’la zamanda yolculuğa çıktı!

Genç yazarlarımızdan Alper Akal, geçtiğimiz günlerde, Feriköy Ermeni İlkokulu öğrencileriyle bir araya geldi. Akal’ın, spor etkinlikleri ile genel kültür bilgilerini harmanladığı Spor Gezginleri 1-Kaçış Oyunu kitabından yola çıkarak oluşturduğu yaratıcı düşünme oyununa katılan çocuklar, Antik Roma’dan Orta Asya’ya, hatta Eski Mısır’a uzanarak inanılmaz bir serüven yaşadılar. Okulun Türkçe öğretmenlerinden Başak Uysal’ın işbirliğiyle hayata geçirilen etkinlik, kurumun eylül ayında kapılarını açan yeni kütüphanesinde düzenlenen imza töreniyle sona erdi.

 

 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 
 

Beşiktaş Kitabevi Sorumlumuz Merve Yılmaz sizin için seçti:

Fare ile Dağ

20. yüzyılın en önemli entelektüellerinden biri olan Antonio Gramsci’nin ailesine yazdığı 1 Haziran 1931 tarihli mektubundan alınan bir bölüm, Laia’nın da resimlerinin etkisiyle bambaşka bir boyut kazanarak yediden yetmişe herkese hitap eden, öğüt verici nitelikte aynı zamanda çarpıcı ve bildiğimiz bir öyküye dönüşmüş.

Gramsci mektubunu; bir çocuğun tek kahvaltısı olan sütü, bir farenin içmesiyle başlatır. Çocuk uyanıp da sütü bulamayınca ağlar; buna üzülen fare süt bulabilmek için keçiye gider. Keçi de ona yiyecek ot bulabilirse süt verebileceğini söyler. Fare bu sefer ot bulabilmek için kırlara doğru yola koyulur, ancak ne yazık ki kuraklıktan kavrulmuş otlak suya muhtaçtır. Bunu gören fare soluğu çeşmede alır. “Sana bolca su verebilirim eğer, beni onarırsan”, der çeşme. Fare durmaz tekrar koşar. Çeşmeyi onarmak için duvarcıya gider. Duvarcı “İhtiyacımız olan taşları nereden bulacağız”, deyince fare, “Taş dağda vardır ve dağ çok cömerttir”, der. Fare, cömert dağa gider ve olan biteni anlatır ve dağı ikna etmek için çocuğun büyüdüğünde ormansızlaştırılmış olan dağa, çam, meşe, kestane ve başka ağaçlar da dikeceğine söz verir. Bunun üzerine dağ taş verir, duvarcı çeşmeyi onarır, otlak ot verir ve onu yiyen keçi sütünü verir. Sütü içen çocuk büyür ve farenin sözünü yerine getirir. Toprak bereketlenir, ağaçlar büyür, dağ yeşerir ve hayvanlar geri döner. Dağ görkemine yeniden kavuşur. 

Dünyamızda da böyle değil mi? Böyle bir yaşam döngüsünün içinde değil miyiz? Biz de doğanın bir parçasıyız. Ve bu yaşam döngüsünde dağ bize bu kadar cömert, fare de bu kadar vicdanlı olmayabilir. Gerçek hayatta bu öykünün faresi biz olmalıyız ve doğaya karşı vicdanlı olmalıyız ki doğa da (dağ da) bize nimetlerini sunsun. Antonia Gramsci doğaya duyarlı herkesi bu kitabı okumaya ve öyküsünü anlatmaya davet ediyor.

 

 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 

SEN de OKU

Okumaya isteksiz ve okuma güçlüğü çeken çocuklar için özel olarak hazırladığımız "SEN de OKU" koleksiyonu, kitapları eğlenceli kılan yepyeni bir okuma deneyimi vadediyor.

 

 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 


"Depresyonu kabullenmeye ve iyileşmeye dair gerçek bir hikâye"

Seçil Epik, Ormandan Çıkış'ı 

K24'te değerlendirdi. 

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 


"Sömürgeci vahşete çare arayışı"

Mavisel Yener, Cumhuriyet Kitap'ta

Ortak Ruh'u inceledi. 

 
 

Katre, M.Sadık Aslankara'nın Cumhuriyet Kitap'taki "Kitaplar Adası" köşesine konuk oldu.

Gülsüm Güller, Sarı Duvar Kâğıdı'nı akilfikir.net'te inceledi: "Modern bir sanat eseri"

• Nurdan Gündoğdu, Fırçanın Ucundaki Hikâyeler'i marieclaire.com.tr'nin "Ekim ayında okumanız gereken kitaplar" dosyasında tanıttı.

• Beliz Güçbilmez, Öfke'yi gazeteduvar.com.tr için değerlendirdi: "Öfke ne demek ki?" 

Filiz Aygündüz, Ormandan Çıkışmilliyet.com.tr'de yazdı: "Nezaketle davranmalı insan kendine" 

• Hicabi Demirci, karikatür sanatı hakkındaki görüşleri ile Çizgili Dünya ve Çizginin Çizgisi kitaplarını Antakya Gazetesi'nden Orhan Tüleylioğlu'na anlattı: "Dünyanın sefaletine biraz neşe taşıyor."

• Sema Aslan, İyiKitap'ta Öfke'yi değerlendirdi: "Hem mağduru hem failiyim: Öfke"

• Mavisel Yener, Likya'nın Şarkısı'nı Cumhuriyet Kitap'a yazdı: "İnsanın içinde şarkılar olur bazen"

• Elif Yonat Toğay, Bir Şeyler Yapmam Gerek ve Atıştırmalık Öyküler'i Sözcü Gazetesi'ne anlattı: "Edebiyat hayatı öğretir"

• Aynur Kolbay, Likya'nın Şarkısı'nı kitapeki.com'da inceledi: "Bir iyileşme şarkısı"

• Alev Karakartal, Ortak Ruh'u İyi Kitap'a yazdı: "Zulüm ile abad olunmaz" 

Bahar Uysal, Ay'a Kulak Ver'i Ayraç dergisinde değerlendirdi: "Ay'ın anlattıkları"

• Elif Şahin Hamidi, Bir Damla Deniz'i İyi Kitap'ta inceledi: "Bir damla deniz, bir ömre bedel…"

• Özge Lokmanhekim Elle Kids dergisi için hazırladığı "Oğlumun Kitaplığı" köşesinde Bir Dostluk Masalı'na yer verdi.

• Gül Altıparmak, Dişe Diş ve Bir Dostluk Masalı'nı ilerihaber.org'da tanıttı: "Farklılıklarımızla, dostluğumuzla çocuğuz biz" 

• Esra Karadoğan, Bir Damla Deniz'i neokuyorum.org'a yazdı: "Bu hikâyeyi iyi yapan açtığı kapılar..."

 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 
 

Sosyal medya aracılığıyla okurlarımızdan gelen yüzlerce paylaşım arasından birini seçtik. @aycati'ya bu güzel fotoğraf ve değerlendirme için teşekkür ediyoruz. Bir sonraki bültenimizde hangi takipçimiz yer alacak, biz de merak ediyoruz.  

 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 

 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 
 
 
Ekim ayında yayımlanan kitaplarımızı incelemek için tıklayın.
 
Ekim ayındaki tekrar baskılarımızı incelemek için tıklayın.
 

 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 
 

Tudem, kitapseverler ile İstanbul Kitap Fuarı’nda buluşuyor!

Tudem Yayın Grubu'nun 37. TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı ajandası yine dopdolu. Fuara 7 markası, bin 300 kitabı, 46 imza ve yazar etkinliği ile katılan Tudem, toplam 267 metrekarelik 6 farklı standında her yaştan okurlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Tudem, Salon 2-2401/A numaralı Tudem Edebiyat, Salon 2-2401/B numaralı Uçanbalık, Salon 3- 3102/A ve 3407/B numaralı Delidolu/Desen, Salon 6-6501 numaralı Tudem Eğitim/Bloktest ve Salon 12-12406 numaralı Tudem Yayın Grubu stantlarında İstanbullu kitapseverleri bekliyor.  Devamı...

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 

Grafik Romanın Yükselişi ve Bir Ormandan Çıkış Hikâyesi

Desen Yayınları'nın 17 Kasım Cumartesi, TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi Kalamış Salonu'nda gerçekleştireceği "Grafik Romanın Yükselişi ve Bir Ormandan Çıkış Hikâyesi" paneli 13.15'te başlayacak.

Grafik roman tutkunlarını bir araya getirmesi beklenen panelde geçtiğimiz aylarda Desen Yayınları'nın okurlarla buluşturduğu Ormandan Çıkış isimli eser ele alınacak.

Ormandan Çıkış'ı resimleyen dünyaca ünlü çizer Korkut Öztekin, araştırmacı, akamisyen ve yazar Erdal Küçükyalçın, yazar ve çevirmen Yiğit Değer Bengi ile yazar ve sanat eğitmeni Ümit Kireççi panelin konuşmacıları arasında yer alıyor.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 

Çocuklar Okudukça

Tudem Yayın Grubu, 37. İstanbul Kitap Fuarı'nda çocuk ve gençlik edebiyatı alanındaki çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Sedat Sever ve Prof. Dr. Selahattin Dilidüzgün'ün katılımıyla bir panel gerçekleştirecek.

"Çocuklar Okudukça" isimli panel 17 Kasım Cumartesi, 17.15'te, TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi Heybeliada Salonu'nda başlayacak. Prof. Dr. Sever ve Prof. Dr. Dilidüzgün etkinlikte çocuklara okuma kültürü kazandırma sürecinde, eğitimciler ve anne babalara yol gösterecek bilgiler paylaşacak.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 

İstanbul Kitap Fuarı'nda illüstratörler Desen standında buluşacak

Zengin yazar ve çizer kadrosuyla çocuk edebiyatına yön veren Tudem Yayın Grubu, yeni illüstratörlerle tanışmak ve ortak projeler geliştirmek amacıyla, 37. İstanbul Kitap Fuarı kapsamında iki ayrı yayınevi-illüstratör buluşması gerçekleştirecek. Telif Eserler Yayın Koordinatörü Hülya Dayan tarafından, 15 ve 17 Kasım tarihlerinde, 16.00-18.00 saatleri arasında, Salon 3-3407/B numaralı Desen Yayınları standında düzenlenecek buluşmalara Tudem Yayın Grubu ile çalışmak isteyen tüm illüstratörler davetli. 

 

 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 

Tudem, Çekmeköy, Elazığ ve Şanlıurfa Kitap Fuarlarında

Tudem Yayın Grubu, Kasım ayında 37. İstanbul Kitap Fuarı'nın yanı sıra Türkiye'nin farklı bölgelerindeki fuarlarda da kitapseverlerle buluşacak. Sevilen Tudem yazarları, en yeni kitaplarıyla 22-30 Kasım arasında Çekmeköy Kitap Fuarı, 23 Kasım-2 Aralık tarihlerinde de Elazığ ve Şanlıurfa Kitap Fuarlarında okurlarıyla bir araya gelecek. Ayrıntılı bilgi ve imza programları için Tudem Yayın Grubu'nun sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz. 

 

 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 

İçinizdeki biliminsanını uyandırma vakti!..

Matematik ile macerayı, bilgi ile eğlenceyi buluşturan Tehlikesavar Matematik Cambazları kitabının yaratıcısı Sean Connolly bu kez dümeni bilime kırıyor.

Genç ve gözü pek bilimciler için heyecan dolu 50 deney sunan Felaketsavar Bilim Tutkunları, daha önce örneği görülmemiş bir başvuru kaynağı.

Çocuklar için kaleme alınmış olmasına rağmen, yetişkinlerin de zevkle okuyabilecekleri bir “genel kültür deposu” olan bu eğlenceli kitap sayesinde çarpışan atomlar, uçuşan lazerler, karadelikler, DNA ve çok daha fazlası hakkında, bilmediğiniz şey kalmayacak.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 

Görüp görebileceğiniz en “insansı” köpekle tanışmaya hazır mısınız!?

Tudem Edebiyat, Çöplük kitabının yazarı Andy Mulligan’ın yeni romanı Islak Burun'u okurlarla buluşturuyor.

Yediden yetmişe, okuyan herkesi etkisi altında bırakacak Islak Burun, Örümcek adındaki yavru bir köpek ile onu sahiplenen on bir yaşındaki Tom’un, büyüme sancıları, kişilik çatışmaları ve ayrılıklarla sınanan sevgi dolu arkadaşlık hikâyesini anlatıyor.

Derin felsefi düşünceleri ve güçlü duyguları, son derece naif bir metinde buluşturan Andy Mulligan, olağanüstü kurgusu ve inişli çıkışlı hikâyesiyle son yılların en özgün, dokunaklı ve çarpıcı eserlerinden birine imza atıyor.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 

Bitmeyen cuma günü!

Annie Dalton’un yazıp, Brett Hudson’ın resimlediği Bitmeyen Gün, Tudem’in, okumaya isteksiz ve okuma güçlüğü çeken çocuklar için özel olarak hazırladığı SEN de OKU koleksiyonundaki yerini alıyor!

Kuzey, her gün cuma gibi olsun istiyor. Bol yaramazlık ve ertesi gün tatil! Sonraki sabah uyanıyor ve takvime bakıyor: cuma. Sonraki sabah yine cuma… sonra yine… yine… Nasıl olur! Yine mi aynı gün? Acaba Kuzey, bu soruna bir çözüm bulabilecek midir?

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 

Suyun altında azim dolu bir iç yolculuk

Michelle Magorian’ın yazıp Peter Cottrill’in resimlediği Havuzda Tek Başına, Tudem’in, okumaya isteksiz ve okuma güçlüğü çeken çocuklar için özel olarak hazırladığı SEN de OKU koleksiyonundaki yerini alıyor!

Umut, 100 tur yüzmek için hazır. Maratonun kalan 100 turunu da takım arkadaşları yüzecek. Ama henüz hiçbiri ortalıklarda yok. İşler planlandığı gibi gideceğe benzemiyor. Umut arkadaşları gelene kadar yüzüp, maratonu tek başına bitirme gücünü içinde bulabilecek mi acaba?

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 

Kendi masalınızı kaleme almaya ne dersiniz?

Mavisel Yener ile Masal Atölyesi, geçmişten günümüze, kulaktan kulağa, kuşaktan kuşağa aktarılan bir edebi tür olan masal ve masal yazma sürecine dair çeşitli ipuçları sunan eğlenceli bir atölye kitabı.

Maviliklerle bezeli masalsı bir yolculuk için mutlaka yanınızda bulundurmanız gereken bu çok renkli başvuru kaynağı, masal türü ile ilgili detaylı bilgiler barındırmasının yanı sıra; çocukların, öğretmen ya da ebeveynlerin kılavuzluğu olmaksızın kendi başlarına çalışabilecekleri etkinliklere de yer veriyor. Her sayfası ayrı bir sürprizle dolu bu eğlenceli kitap sayesinde, var olan bir masalı yeniden yazma, yorumlama ya da sıfırdan bir masal karakteri yaratmak artık çok kolay…

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 

Dünyanın en komik öykü okuluna kaydını yaptırmak için acele et!

Hanzade Servi’nin yeni kitabı Karamel Kokulu Öykü Okulu, yazmayı çok isteyen ama nereden başlayacağını bir türlü kestiremeyen tüm çocuklara yol gösterecek renkli bir başvuru kaynağı. Öyküye başlamadan önce hangi hazırlıklar yapılmalı? Uzun diyaloglar öyküye zarar verir mi? Kaç çeşit ilham vardır? Okurlar neler sever, neler sevmez? Ne yaparsanız öykünüz kuyruğuna pırasa sapı bağlanmış bir teleskop balığının alışveriş torbasına benzer? Bunların ve öykü türü hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtları sadece ama sadece bu kitapta saklı. Yoksa siz havada asılı duran o mis gibi karamel kokusunu almadınız mı henüz?

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 

Prof. Dr. Sedat Sever’den yepyeni bir akademik çalışma

Çocuk ve gençlik edebiyatının bilimsel bir çalışma alanı olarak yapılanmasına dönük kuramsal çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Sedat Server’in yeni kitabı Sanatsal Uyaranlarla Dil Öğretimi, dilsel ve görsel uyaranlarla çocukların gelişim sürecine dair kapsamlı bir çalışma sunuyor.

Sever’in değişik sempozyumlarda sunduğu bildirilerden derlenen yedi makaleden oluşan kitap, eğitim ve bilim dilinde Türkçe’nin gelişimine yönelik önerilerde bulunarak demokratik kültürün ilerlemesinde dil ve edebiyatın önemine dikkat çekiyor.

 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 

Orhan Berent en son kitabıyla Delidolu Yayınları’nda

Orhan Berent’in, ismini Altay’ın efsane futbolcuları Clarke kardeşlerden alan yeni romanı Clarke’ın Doru Tayları, 1970’ler İzmir’inin kozmopolit yapısını sağlam bir kurgu içinde aktaran çok renkli bir kitap.

Başından sonuna, farklı dinler ve etnik kökenlere mensup insanların birbirleriyle olan ilişkilerine odaklanan bu etkileyici dönem kitabı, Alsancak Garı’ndan Şirinyer Hipodromu’na ve dolayısıyla da at yarışlarına uzanan dinamik arka fonunun önünde, dokunaklı bir aşk hikâyesi anlatıyor.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 

Çalışmanın olmadığı bir dünyada geleceği icat etmek…


Delidolu’nun kurmaca dışı kitaplar koleksiyonunun yeni halkası Geleceği İcat Etmek, sol siyasetlere karşı bakış açınızı yenileyecek bir perspektif sunarak, günümüz solunun kapitalizme seçenek olmakta nasıl yetersiz kaldığına dair sol içinden sola yönelen bir eleştiri getiren kapsamlı bir eser.

Nick Srnicek ve Alex Williams'ın imzasını taşıyan bu zihin açıcı kitap, küresel dünyada belli aralıklara filizlenip solan yeni toplumsal hareketleri anlamak ve daha kuvvetli alternatifler “icat etmek” için çeşitli kuramsal yönler tayin etmenin yollarını gösteriyor.  

 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 

"Tılsım" serisinin 8. kitabı Süpernova, ABD ile aynı anda raflarda!

Kazu Kibuishi’nin, bugüne kadar 16 dilde yayımlanan “Tılsım” serisinin sekizinci halkası Süpernova, ABD ile eşzamanlı olarak Türkiyeli hayranlarıyla buluşuyor.

Yayımlandığı günden bu yana milyonlarca okuru peşinden sürükleyen, uzun süre New York Times çoksatanlar listesinin zirvesinde yer alan “Tılsım” efsanesinin bu en yeni serüveni; uzayın derinliklerinde, iyiyle kötünün amansız mücadelesini yine eşi benzeri görülmemiş bir fantastik maceraya dönüştürüyor.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 

Ütopya kuşağında parlayan kızıl bir yıldız: Louise Michel

Öncü Kadınlar ile Babalar ve Kızları isimli ödüllü kitaplarıyla tanıdığımız Mary M. ve Bryan Talbot ikilisinin yeni grafik romanları Kızıl Azize: Bir Ütopyanın Peşinde, 19. yüzyılın en sıradışı kadınlarından Louise Michel’in, namıdiğer Kızıl Azize’nin etkileyici yaşamöyküsünü gözler önüne seriyor. Siyah, beyaz ve kırmızının hâkim olduğu çarpıcı çizimleriyle dikkat çeken bu etkileyici kitap, korkusuz ve yılmaz bir direnişçi, feminist bir öğretmen ve tutkulu bir şair olan Louise Michel’in, Paris Komünü’nden Yeni Kaledonya’daki sürgün günlerine uzanan mücadelesinin izini sürüyor.

 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 

Haftanın her gününe bir kedi!

Buket Kılıç ve Özlem Arslanoğlu Sağol ikilisinden, haftanın günlerini sevimli bir öyküde buluşturan, farklılıklar üzerine, rengârenk bir resimli kitap.

Şiirsel diliyle minik okurlar için kaleme alınmış bir kedi güzellemesini andıran Kedim Pazartesi, dağınıklığı yüzünden çok sevgili kediciklerinden birini odasında bulamayan küçük Nil’in kayıp kedisini arama hikâyesini anlatıyor.

 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 
 

Sınavlara iyi sorularla hazırlanmak isteyenlerin tercihi: BlokTest

BlokTest'in ilkokul ve ortaokul öğrencileri için yeni müfredata uygun olarak hazırladığı deneme sınavı setleri ile sınavlarda başarıya ulaşmak çok kolay.

BlokTest 4+4 Deneme Sınavı Setleri, içerdiği 70'şer sorudan oluşan 8'er sınavı ile ilkokul ikinci, üçüncü ve dördüncü sınıflar ile ortaokul beşinci, altıncı ve yedinci sınıf öğrencilerinin sınava hazırlık sürecinde en büyük yardımcısı.  

Liselere Giriş Sınavı'ndaki yeni soru tiplerine uygun olarak hazırlanan 5+5 Deneme Sınavı Seti ise sekizinci sınıf öğrencilerinin sınava hazırlanırken ihtiyaç duyduğu en kapsamlı içeriği sunuyor.   

5+5 Deneme Sınavı Seti'nde toplam 50'şer sorudan oluşan 10 fasikül sözel ve 40'ar sorudan oluşan 10 fasikül sayısal deneme sınavı bulunuyor. Deneme sınavı kitapçıklarının her biri, “çek kopar” kolaylığı sayesinde ayrılabiliyor, bağımsız olarak uygulanabiliyor. Kitapçıkların arka kapağında yer alan konu analizi ve skor tablosu sayesinde öğrenciler doğru-yanlış sayısı, ham puan ve başarı yüzdesini kolayca hesaplayabiliyor.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 

Tudem Eğitim'den test çözmede hız kazandıran soru bankaları

Tudem Eğitim'in sekizinci sınıf öğrencileri için yeni müfredata ve soru tiplerine uygun olarak hazırladığı Tüm Dersler Sözel ve Sayısal Soru Bankaları, öğretmenlerden ve seçili liselere girmek isteyen öğrencilerinden tam not aldı.

Soru Bankaları öğrencilerin derste öğrendiklerini pekiştirmesini ve kazanımların yerleşmesini kolaylaştıran, test çözmede hız kazandıran nitelikli ve özgün sorulardan oluşuyor. 

Tüm Dersler Sayısal Soru Bankası Matematik ve Fen bilimleri derslerinin tüm konularını içeren 954 soru, Tüm Dersler Sözel Soru Bankası ise Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve İngilizce derslerinin tüm konularını içeren 1490 soru içeriyor.  

 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 

İyi Kitap'ın 108. sayısı yayımlandı

Türkiye’nin tek çocuk ve gençlik edebiyatı dergisi olan İyi Kitap'ın yeni sayısı yayımlandı. 2009 yılından bu yana kesintisiz yayımlanarak bir edebiyat dergisi için yakalanması zor bir başarıya imza atan İyi Kitap'ın 108. sayısı yine birbirinden güzel kitaplar ve inceleme yazılarıyla dolu.

Tudem Yayın Grubu bünyesinde çıkarılan ve ücretsiz olan İyi Kitap'ı www.iyikitap.net, Issuu ve Magzter üzerinden ücretsiz olarak okuyabilir, dilerseniz pdf olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. 

İyi Kitap ile ilgili güncel bilgilerden haberdar olmak için ise derginin sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz. 

 

 
Copyright © 2018, Tudem Yayın Grubu, tüm hakları saklıdır.
Bu e-posta, Tudem Yayın Grubu iletişim listesine kayıtlı olduğunuz için gönderilmiştir. 

TUDEM YAYIN GRUBU
1476/1 Sokak No:10/51 35220 Alsancak, Konak / İzmir
Tel: 0(232) 463 46 40 Faks: 0(232) 464 11 73
www.tudem.com 
 
 
Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni Tudem Yayın Grubu Kasım 2018 Haber Bülteni
 
 
#FOOTERALT#